دفتر وکالت مفتح,مشاوره حقوقی مفتح,وکیل پایه یک دادگستری,

دفتر وکالت مفتح ,مشاوره حقوقی مفتح ,دفتر وکالت مفتح ,مشاوره حقوقی مفتح 30 در صد تخفیف,-09120862254-آقای تیموری-,شبانه روزی وکلا مجرب,دفتر وکالت محدوده مفتح,مشاوره حقوقی محدوده مفتح , دفتر وکالت منطقه مفتح ,مشاوره حقوقی منطقه مفتح,دفتر وکالت,مشاوره حقوقی,وکالت حقوقی و کیفری شرکت,وکالت حقوقی و کیفری ادارات,وکالت حقوقی و کیفری شرکت در مفتح,وکالت حقوقی و کیفری ادارات در مفتح,وکالت حقوقی و کیفری با نرخ اتحادیه,وکالت حقوقی و مشاوره در مفتح,دفتر وکالت در مفتح,دفتر وکالت منزل,وکالت حقوقی و مشاوره منزل,اعزام مشاوره حقوقی در منزل و محل شما,دفتر وکالت منزل در مفتح,

وکیل,وکیل مدافع,وکالت,نمایندگیوکیل آنلاین در تمامی زمینه های حقوقی،خانوادگی،چک،ملک دفتر وکالت.مشاوره حقوقی 24 ساعته.مشاوره حقوقی خانواده.مشاوره ملکی.مشاوره مهریه،ازدواج طلاق.مشاوره حقوقی.تلفن مشاور وکیل مشاوره حقوقی حضانت فرزند.

بزرگترین گروه وکلا تخصصی تهران با همکاری بیش از 1200 وکیل پایه یک با تجربه در سراسرکشور.دارای بیش از 30 شعبه فعال در تمامی استان ها و با همکاری بهترین و با سابقه ترین,-09120862254-آقای تیموری

بهترین موسسه حقوقی تهران با نام وکلای دادگستر دارای مجرب ترین وباسابقه ترین وکلا و دفتر وکالت ما با وجود وکیل پایه یک دادگستری و تجربه فراوان در عرصه حقوقی،کیفری،خانوادگی و ملکی میتواند به عنوان مشاور حقوقی در کنار شما باشد.شما در کنار هستند.

وکیل پایه یک دادگستری چه شرایطی باید داشته باشد؟

وکلای پایه یک دادگستری بهترین و مجرب ترین نوع وکلا از حیث تجربه و سلسله مراتب در بین انواع وکلا هستند.وکیل پایه یک دادگستری برای اینکه بتواند به این درجه در حرفه خود برسد باید:

1-حداقل دارای مدرک لیسانس در رشته حقوق باشد.

2-در آزمون دشوار و طاقت فرسای «وکالت» شرکت کرده و از بین ده ها هزار نفر پذیرفته شده باشد.

3-صلاحیت عمومی،اخلاقی و مذهبی او بر اساس استعلامات مختلف تایید شده باشد.

4-دوره دشوار کارآموزی وکالت و تکالیف مختلف آن را که حدود دو سال است سپری کرده باشد.

5-دوره وکالت پایه دو دادگستری را تمام نموده باشد.(فقط وکلای ماده 187)

6-آزمون های متعدد تشریحی و مصاحبه های علمی (موسوم به اختبار) را با موفقیت پشت سر گذرانده باشد.افرادی که بتوانند این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارند،در نهایت درجه «وکیل پایه یک دادگستری» را دریافت می نمایند.وکلای پایه یک می توانند در تمامی محاکم حقوقی و کیفری،در تمام دادگاه ها و در تمام مراحل مختلف رسیدگی قضایی شرکت کرده و هیچ محدودیتی برای پذیرش وکالت افراد یا شرکت ها ندارند.

معنی لغوی وکیل چیست؟

وکالت در لغت به معنای اعتمادکردن و واگذار کردن است.وکالت از جمله مشاغل آزاد است اما یک تفاوت مهم با دیگر مشاغل آزاد دارد و آن شان و جایگاه این شغل است و این جایگاه به دلیل مسوولیت بالایی است که وکیل در شغل وکالت دارد.یک وکیل خوب در صورتی می توان گفت کارش را به نحو احسنت انجام داده که مساله موکل را مساله خودش محسوب کند و در حدی برای کار موکل دغدغه داشته باشد که نسبت به کار خود دارد.

هرچند وکالت تعهد به وسیله است به این معنی که وکیل موظف است تمام تلاش خود را برای دفاع مناسب از موکل به کار بندد و قانونا مسوولیتی در رسیدن به نتیجه ندارد و در واقع تضمینی جهت دستیابی به نتیجه نمی دهد؛ اما مساله اینجاست که در باید در مقابل موکل پاسخگو باشد و این جریان معیار سنجش اعتبار وکیل در جامعه است و اینجاست که وکالت از دیگر مشاغل آزاد جدا شده و احساس مسوولیت به همراه دقت بالا مهم ترین اصل وکالت است.کافی است تا یک وکیل دادگستری کوچکترین اشتباهی انجام دهد تا همه از او طلبکار باشند.اعتبار یک وکیل به تلاشی است که برای به نتیجه رسیدن تک تک پرونده های موکلان خود انجام می دهد.گاهی در مقام مقایسه وکالت با پزشکی برمی ایند اما اگر یک بیمار با داروی تجویزشده یک پزشک بهبود نیابد با دید طلبکارانه با پزشک برخورد نمی کند و یا تاثیری در دستمزد پزشک ندارد و بیمار نهایتا پزشک خود را عوض می کند.اما در رابطه با وکالت نیمی از مبلغ حق الوکاله بسته به این است که پرونده به نتیجه برسد وموکل از موضع یک طلبکار با وکیل برخورد کرده و به راحتی و بدون اینکه اعتراضی کند سراغ وکیل دیگری نمی رود.عامل,نماینده,مامور,وکیل,گماشته,پیشکار

چگونه یک وکیل دادگستری می تواند به کار خود اعتبار ببخشد و چه عناصری در این مقوله دخیل است؟

در ابتدا شایستگی و مهارت خود وکیل در کار است که اعتباردهنده است.هیچ گاه کار یک وکیل دادگستری به موقعیت جغرافیایی یا ساختمانی که دفتر وکالت در آن واقع شده و یا ظواهر دیگری که برای برخی مشاغل دیگر لازم و ضروری است،وابسته نیست.بلکه دانش و مهارت شخص وکیل در کار وکالت است که به یک وکیل دادگستری اعتبار می دهد.

چگونه می توان یک وکیل قابل اعتماد بود؟

 1. در درجه اول اهمیت شرافت کاری و حرفه ای این شغل مدنظر قرار دارد.اینکه لازم است یک وکیل دادگستری در همه حال هوشمندانه عمل کند تا به مرور زمان دچار بی تفاوتی در امور نشود.در صورتی که وکیل در مقابل کاری که انجام می دهد احساس مسوولیت نداشته باشد شرافت شغلی را رعایت نکرده است.
 2. زمانی که افراد به دنبال یک وکیل خوب می گردند،ضمن اینکه وکیل مورد نظر آنها وکیلی است که دانش و آگاهی و مهارت لازم را داشته باشد به دنبال یک وکیل قابل اعتماد هستند.از آنجا که خودشان تسلطی بر قوانین و روند قضایی دادگاه ها ندارند،در جستجوی یک وکیل دادگستری هستند که به او اعتماد کرده و آسوده خاطر از اینکه وکیل تمام تلاش خود را انجام می دهد به نتیجه کار امیدوار باشند.از این رو معمولا افراد از طریق پرس و جو از اطرافیان و استفاده از تجربه دیگران وکیل خود را انتخاب می کنند.
 3. گاهی پیش می آید حتی علیرغم تمام تلاشی که یک وکیل انجام می دهد،نتیجه لازم حاصل نمی شود و اینجاست که اگر موکل به وکیل خود اعتماد لازم را داشته باشد و آسوده خاطر باشد از اینکه وکیل هرآنچه در توان داشته را انجام داده است،باز هم اگر به یک وکیل دادگستری نیاز پیدا کند سراغ همان وکیل را می گیرد.
 4. این خود وکیل است که این حس اعتماد و اطمینان را در موکل ایجاد می کند.یک وکیل دادگستری نباید صرفا از دید مادی به قضیه نگاه کند بلکه اجرای قانون و عدالت و رسیدن حق به حقدار را همواره باید مدنظر داشته باشد.اوست که باید در ابتدا پی ببرد که موکل راست می گوید یا نه و سپس به حمایت از وی برخیزد.یک وکیل خوب علاوه بر دانش و مهارت لازمه بر نقاط ضعف و قوت موکل خود و جزئیات پرونده آگاه است.یک وکیل باید سعی در یافتم اقدام مصاله جویانه داشته باشد و تا حد ممکن به طولانی شدن پرونده و کشمکش و درگیری بیشتر تمایل نداشته باشد که این خود نشات گرفته از دانش و آگاهی بالاست.
 5. شجاعت و جسارت هم از صفات لازمه یک وکیل دادگستری است.یک وکیل قرار است مدافع و حافظ جان،مال،ناموس و آبروی موکل خود باشد.وکیل در دنیایی زندگی می کند که پر از درگیری است یعنی لازمه این شغل در تقابل بودن با طرف دیگر است از این رو همواره در معرض مقابله با دیگر افراد از جمله همکاران خود قرار دارد.چون در هرحال به دنبال برنده شدن موکل خود در دعواست و اینجاست که شجاعت و جسارت به کار می آید ضمن اینکه باید نزاکت را رعایت کرده و بسیار حرفه ای برخورد کند.
 6. به دلیل ماهیت کار دستگاه قضایی اغلب کسانی که حکم برعلیه آنها صادر می شود،شروع به بدگویی از دستگاه قضایی کرده و دادگستری را متهم به صفات ناشایستی کنند.وکیل در اینگونه موارد بهتر است که با این افراد هم داستان نشود و به اینگونه موارد دامن نزند.در صورت رعایت شان دادگستری است که شان خودش هم رعایت می شود.وکیل نباید احساسی رفتار کند و عمل سرزده از یک نفر را همانند مردم عادی به کل دادگستری تعمیم دهد.باید همیشه منطقی و در چارچوب قانون به قضایا بنگرد.وکیل

افراد چگونه می توانند یک وکیل خوب با این ویژگی ها را بیابند؟

مهمترین سوالاتی که احتمالا برای پیدا کردن یک وکیل خوب برای کار حقوقی خود با آن مواجه هستید کدامند؟

 1. وکیل خوب کیست؟
 2. وکیل خوب چه ویژگیهایی دارد؟
 3. چطور یک وکیل متخصص پیدا کنم؟
 4. وکیل پایه یک بهتر است یا پایه دو؟ چه نوع وکلایی داریم؟

انواع وکیل چیست؟

 1. وکیل اداری
 2. وکیل کاری
 3. وکیل دادگستری
 4. وکیل پایه یک
 5. وکیل مرکز مشاوران
 6. وکیل قضایی
 7. وکیل معاضدتی
 8. وکیل تسخیری

وکیل قضایی و وکیل اداری چه کسی است؟

عبارت وکیل دادگستری (قضایی) و وکیل اداری (کاری) را همه ما زیاد شنیده ایم،اما آیا این دو نوع وکالت با هم تفاوتی دارند؟

وکیل دادگستری یا قضایی به وکیلی گفته می شود که پروانه وکالت داشته و به همین علت حق وکالت از اشخاص را در دادگاه ها و سایر مراجع قضایی دارد.برای اینکه شخصی بتواند وکیل دادگستری شود،باید در رشته حقوق تحصیل کرده و پس آن با قبولی در آزمون وکالت،از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه،پروانه وکالت دادگستری دریافت کند.توجه داشته باشید که فقط اشخاص دارای تحصیلات حقوقی که دارای پروانه وکالت باشند،می توانند از جانب اشخاص حقیقی به عنوان وکیل در دادگاه ا شرکت کرده و از حقوق آن ها دفاع کنند و اشخاص حقوق دانِ فاقد پروانه وکالت،جز در موارد استثنائی،حق چنین کاری را نخواهند داشت و در صورت مداخله در چنین اموری،بر اساس قانون وکالت مورد مجازات قرار خواهند گرفت.

در مقابل،وکیل اداری به هر شخصی گفته می شود که به موجب یک قرارداد وکالت اداری (که ممکن است دست نویس باشد یا در دفاتر اسناد رسمی امضا شده باشد) وکیل کاری شخصی شده است تا در ادارات مختلف،کارهای اداری شخص دیگری را انجام دهد.توجه داشته باشید که اولا،وکیل اداری می تواند هر شخصی،با سواد یا بیسواد،با هر نوع تحصیلات و هر سابقه ای باشد و هیچ مجوز یا ویژگی خاصی در وکیل اداری مورد نیاز نیست؛ دوما،وکیل اداری صرفا حق مراجعه به ادارات را دارد و به هیچ وجه حق وکالت در مراجع قضایی،ارائه مشاوره حقوقی،مداخله در کارهای قضایی و دفاع از موکل در دادگاه را ندارد و همانطور که گفته شد،در صورت مداخله در این امور وفق قانون وکالت مورد مجازات قرار خواهد گرفت.
ممکن است این سوالات برای شما هم پیش آمده باشد: چه تفاوتی بین وکیل پایه یک و پایه دو است؟ شغل وکالت چند درجه و پایه دارد؟ آیا وکلای پایه یک بهتر هستند یا پایه دو؟ کارآموز وکالت چه کسی است؟ آیا کارآموز وکالت می تواند وکالت کند؟ عضو کانون وکلای دادگستری یا عضو مرکز وکلای قوه قضائیه به چه معنی است؟ وکیل رسمی دادگستری چه تفاوتی با وکلای دیگر دارد.وکیل,مشاور

وکیل پایه دو دادگستری به چه کسی می گویند؟

برخلاف آنچه در مورد وکیل پایه یک دادگستری گفته شد،وکلای پایه دو دارای اختیارات محدودتری هستند.وکیل پایه دو صرفا حق شرکت در محاکم کیفری را دارد که به جرم های تعزیری مستوجب حبس کمتر از ۱۰ سال و شلاق و جزای نقدی و اقدامات تامینی رسیدگی می کنند.همچنین،اختیارات وکیل پایه دو در محاکم حقوقی نیز محدودتر است.وکیل پایه دو صرفا می تواند در محاکم حقوقی با خواسته کمتر از ۵۰۰ میلیون ریال و یا در پرونده هایی با خواسته غیر مالی (به استثنای دعاوی مربوط به اختلاف در اصل نکاح،اصل طلاق،اثبات و نفی نسب) پرونده قبول نموده و وکالت انجام دهد.

نکته مهم اینست که صرفا وکلای مرکز امور مشاوران و وکلای قوه قضائیه پس از گذراندن دوره کارآموزی و پیش از رسیدن به درجه وکالت پایه یک دادگستری،پروانه وکالت پایه دو را دریافت می کنند و وکلای کانون وکلای دادگستری،مستقیما پس از طی دوره کارآموزی،وکیل پایه یک شناخته می شوند.

کارآموز وکالت دادگستری به چه کسی می گویند؟

اگرچه تمام افرادی که در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری یا مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه (ماده 187) ملزم هستند تا دوره کارآموزی وکالت را بگذرانند،اما دوره کارآموزی وکالت برای پذیرفته شدگان کانون وکلای دادگستری با دوره کارآموزی برای پذیرفته شدگان در آزمون وکلا و مشاوران قوه قضائیه متفاوت است.جدای از تکالیف و طول دوره متفاوتی که این دو نوع کارآموزان دارند،نکته مهم اینست که برخلاف کارآموزان مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه که در طی دوره کارآموزی شش ماهه خود حق وکالت در هیچ پرونده ای را ندارند،کارآموزانی که از کانون وکلای دادگستری پروانه کارآموزی دریافت می کنند می توانند در تمام پرونده های قضایی،با استثنای کلیه پرونده هایی که آرای صادره در آنها قابل تجدیدنظر در دیوان عالی کشور و یا قابل فرجام است و کلیه پرونده هایی که خواسته آنها بیش از مبلغ پانصد میلیون ریال تقویم شده باشد (در صورتی که کارآموز مشترکاً با وکیل سرپرست قبول وکالت کند،مبلغ مذکور تا دو میلیارد ریال مجاز خواهد بود) وکالت نمایند.کارآموزان وکالتی که از کانون وکلای دادگستری پروانه دریافت می کنند،پس از طی کردن حدود دو سال دوره کارآموزی و تهیه گزارش های متعدد از پرونده های حقوقی و کیفری موجود در محاکم قضایی و پذیرفته شدن در آزمون های متعدد کتبی و شفاهی پایان دوره (اختبار) می توانند پروانه وکالت پایه یک دریافت کنند.در مقابل،کارآموزان وکالتی که در آزمون مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه (ماده 187) پذیرفته شده اند،پس از طی کردن شش ماه دوره کارآموزی علمی و عملی،پروانه وکالت پایه دو دریافت خواهند کرد.

واقعیت اینست که متاسفانه برخی از کارآموزان وکالت یا وکلای پایه دو به خاطر اینکه ممکن است موکلین با شنیدن عناوین «کارآموز» یا «پایه دو» نتوانند به آن ها اعتماد نموده و پرونده های خود را به آن ها برای وکالت نسپارند،از الفاظی چون عضو کانون وکلا،عضو مرکز وکلای قوه قضائیه،مشاور حقوقی،وکیل رسمی دادگستری،وکیل دعاوی و غیره استفاده می کنند تا این مسئله را پوشش داده و بتوانند راحت تر جذب پرونده نمایند.خوب است بدانیم بر اساس مقررات موجود،کارآموزان وکالت مکلف هستند تا کارآموز بودن خود را صراحتا به موکل اعلام کنند و استفاده از عناوین بالا یا مشابه آن ها که باعث سردرگم شدن موکل یا سپردن پرونده به آن ها بدون اطلاع از درجه وکیل شود،تخلف محسوب شده و ممکن است باعث مجازت های انتظامی شخص خاطی شود.

درجه/عنوان یا درجهمحدودیت های وکالت
وکیل پایه یک دادگستری
(کانون وکلای دادگستری)
حق وکالت در همه دعاوی،محاکم و مراحل دادرسی
وکیل پایه یک دادگستری
(مرکز امور وکلا و مشاوران قوه قضائیه)
حق وکالت در همه دعاوی،محاکم و مراحل دادرسی
وکیل پایه دو دادگستری
(مرکز امور وکلا و مشاوران قوه قضائیه)
حق وکالت در جرم های تعزیری مستوجب حبس کمتر از ۱۰ سال و شلاق و جزای نقدی و اقدامات تامینی

– حق وکالت در دعاوی حقوقی با خواسته های مالی کمتر از ۵۰۰ میلیون ریال – حق وکالت در تمام خواسته های غیر مالی به جز دعاوی مربوط به اختلاف در اصل نکاح،اصل طلاق،اثبات و نفی نسب
کارآموز وکالت دادگستری

(کانون وکلای دادگستری)

کارآموز وکالت دادگستری
(مرکز امور وکلا و مشاوران قوه قضائیه)
حق وکالت در هیچ دادگاه،موضوع یا مرحله ی رسیدگی را ندارند.
کارآموز وکالت دادگستری

(کانون وکلای دادگستری)

حق وکالت در تمام پرونده های قضایی،با استثنای پرونده هایی که آرای صادره در آنها قابل تجدیدنظر در دیوان عالی کشور و یا قابل فرجام است و پرونده هایی که خواسته آن ها بیش از مبلغ پانصد میلیون ریال تقویم شده باشد.
(در صورتی که کارآموز مشترکاً با وکیل سرپرست قبول وکالت کند،مبلغ مذکور تا دو میلیارد ریال مجاز خواهد بود.)

وکیل کانون وکلای دادگستری و وکیل مرکز امور وکلای قوه قضائیه

بطور کل در ایران دو مرجع مهم برای صدور پروانه وکالت وجود دارد: کانون وکلای دادگستری و مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه.کانون های وکلای دادگستری به عنوان مرجع اولیه،اصلی و باسابقه تر در حوزه صدور پروانه وکالت دادگستری هستند.هر کدام از کانون های وکلای کشور،استقلال سازمانی از سایر نهادها و مراجع دولتی و غیر دولتی دارند.در مقابل،مرکز امور وکلای قوه قضائیه بر اساس مجوز ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه به صدور پروانه وکالت برای برخی از فارغ التحصیلان حقوق اقدام می کند.

:Published Date:7/17/2024 12:50:40 PM